• RSKI Ośrodek Wsparcia Spółdzielczości Socjalnej w Pyrzycach
  • Powiaty: stargardzki, pyrzycki, gryfiński, choszczeński, myśliborski Powiaty: stargardzki, pyrzycki, gryfiński, choszczeński, myśliborski
  • Ośrodek Wsparcia Ekonomi Społecznej Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Dobrzanach
  • Człowiek najlepsza inwestycja Człowiek - najlepsza inwestycja !

Oferta Pracy – Doradca Podstawowy OWES

4C Centrum Ekonomii Społecznej sp. z o.o. w ramach projektu „Sieć Zachodniopomorska Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej – Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej dla regionu stargardzkiego”, poszukuje osoby do pracy na stanowisku :

DORADCA PODSTAWOWY

Opis Stanowiska:

Doradca podstawowy OWES:

  1. Udziela podstawowego doradztwa i informacji związanych z funkcjonowaniem PES/PS i sektora ekonomii społecznej, w tym kierowanie do konkretnej usługi/wsparcia w przypadku pierwszego kontaktu klienta OWES;
  2. Prowadzi bieżącą dokumentację działania oraz bieżący i kwartalny monitoring i ewaluację realizowanej usługi;
  3. Współpracuje w stałym zespole projektowym, tj. doradca kluczowy, animator, kluczowy doradca biznesowy, w celu wspólnej realizacji rezultatów na poziomie określonym w projekcie i standardach AKSES;
  4. Współpracuje w trakcie realizacji wsparcia z instytucjami rynku pracy oraz instytucjami pomocy i integracji społecznej oraz innymi podmiotami kluczowymi dla wsparcia;
  5. Inicjuje i prowadzi działania w zakresie pozyskiwania nowych klientów OWES;
  6. Pomaga w przygotowaniu planu działania dostosowanego do specyficznych potrzeb klienta (indywidualna ścieżka wsparcia);
  7. Przygotowuje opracowania merytoryczne związane z sektorem ekonomii społecznej (biuletyny, strona www, itp.);
  8. Rozpowszechnia informację nt. szkoleń, wyjazdów, rekrutacji, zgłasza zapotrzebowanie na konkretne instrumenty wsparcia od podmiotów objętych działaniem projektu;
  9. Prowadzi bieżącą dokumentację działań doradczych i informacyjnych oraz dokumentację związaną z klientami OWES;
  10. Prowadzi samokształcenie, w szczególności w obszarze ekonomii społecznej;

Wymagania:

  1. Co najmniej roczne doświadczenie w pracy przy realizacji projektów unijnych;
  2. Wykształcenie wyższe;
  3. Znajomość specyfiki realizacji projektów współfinansowanych z UE;
  4. Bardzo dobra znajomość MS Office;
  5. Samodzielność, bardzo dobra organizacja pracy, zaangażowanie;
  6. Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole.

Warunki pożądane:

  1. Co najmniej 3-letnie doświadczenie w wsparciu tworzenia przedsiębiorstw społecznych lub podmiotów ekonomii społecznej;
  2. Doświadczenie w realizacji projektów/inicjatyw o charakterze społecznym;
  3. Znajomość systemu funkcjonowania instytucji rynku pracy, instytucji pomocy i integracji społecznej;
  4. Znajomość ustaw: Ustawa z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej z późniejszymi zmianami (Dz.U 2004 Nr 64 poz 593); Ustawa z dnia 13 czerwca 2003 r. o zatrudnieniu socjalnym z późniejszymi zmianami (Dz.U. 2003 Nr 122 poz. 1143); Ustawa z dnia 27 kwietnia 2006 r. o spółdzielniach socjalnych wraz z późniejszymi zmianami (Dz.U 2006 Nr 94 poz. 651); Ustawa z dnia 16 września 1982 r. Prawo spółdzielcze (Dz.U. z 2003 r. Nr 188, poz. 1848, z 2004 r. Nr 99 poz. 1001 oraz z 2005 r. Nr 122 poz. 1024); Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy wraz z późniejszymi zmianami (Dz.U. z 2015 r. poz. 149); Ustawa z dnia 6 kwietnia 1984 r. o fundacjach (Dz.U. z 1991 r. Nr 46, poz. 203); Ustawa o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz.U. 2003 Nr 96 poz. 873); Ustawa z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach (Dz.U. 1989 nr 20 poz. 104
  5. Certyfikaty profesjonalne, branżowe uprawnienia zawodowe,
  6. Inne uprawnienia, osiągnięcia istotne przy realizacji zadań doradcy podstawowego.
  7. umiejętność samodzielnego świadczenia podstawowego doradztwa i informacji związanych z funkcjonowaniem PES/PS i sektora ekonomii społecznej, w tym kierowanie do konkretnej usługi/wsparcia w przypadku pierwszego kontaktu Klienta z OWES,
  8. umiejętność inicjowania i prowadzenia działań w zakresie pozyskiwania nowych klientów OWES,

Oferujemy:

  1. Umowę o pracę,
  2. Możliwość doskonalenia zawodowego,
  3. Pracę w profesjonalnym zespole projektowym,
  4. Dobrą atmosferę i kulturę pracy,
  5. Miejsce pracy: Szczecin

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie listu motywacyjnego oraz CV na adres mailowy: kadry@owes.es do dnia 26.01.2018 r. podając w tytule maila: APLIKACJA DORADCA PODSTAWOWY OWES

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Prosimy o umieszczenie w aplikacji poniższej informacji:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych)

"Dobrze jest mieć ludzi,
z którymi można robić rzeczy niezwykłe"
« Poprzednie Lipiec 2018 Następne »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
dotacje / praca

szkolenia / rozwój

wsparcie / pasja

doradztwo / zaufanie